Интензивна меѓусебна хемија - Пеперутка е во вашиот стомак

John Curry 22-08-2023
John Curry

Нема ништо поспецијално и повозбудливо кога запознаваш некој нов отколку да откриеш дека имаш интензивна меѓусебна хемија.

Хемијата овде се однесува на тој неквалитификуван „клик“ што некои луѓе го имаат од самиот почеток.

Сакате да знаете дали она што го доживувате е интензивна меѓусебна хемија?

Еве ги знаците:

1. Магнетно влечење

Од моментот кога се запознавте, го почувствувавте ова повлекување еден кон друг.

Ова е повеќе од метафора. Се наоѓате себеси како се движите кон нив речиси автоматски и често завршувате да стоите многу поблиску отколку со кој било друг.

2. Очи еден над друг

Можеме да ги лажираме изразите на лицето и говорот на телото за да ги скриеме нашите вистински чувства, но очите се прозорецот кон душата.

Вашите очи се еден над друг, и често споделувате мали погледи и моментален контакт со очите - дури и ако тоа ве натера да се чувствувате малку ранливи да го сторите тоа.

Тоа е чувство што не ви пречи еден со друг.

3. Вашите тела зборуваат ист јазик

Физичката хемија вклучува сексуална хемија, но тоа е многу повеќе од тоа.

Поврзани написи:

  • Може ли хемијата да биде еднострана - Привлечност или хемија?
  • Значењето на хемијата помеѓу маж и жена - 20 знаци
  • Што значи кога ќе добиете гуска додека се молите?
  • Знаци на женско будење со двоен пламен: Отклучете ги тајните на…

Од начинот на кој сакате да се држите за раце, начинот на кој сакате да седите, брзината со која одите и количината на физички контакт што ви се допаѓа, ги делите истите физички преференции (или тие на најмалку се компатибилни) без да мора да ги наведете.

Поврзан член 4 Сигнали за несвесна љубов

4. Разговорот доаѓа природно

Сите знаеме кога немаме хемија со некого затоа што разговорот со него станува малку напорен.

Не е така кога имате интензивна меѓусебна хемија. Можеш да разговараш со нив цел ден и цела ноќ, а исто така и целиот нареден ден - ако мораш да спиеш малку не ти пречи.

Никогаш не остануваш без работи да си кажеш , бидејќи ниту една тема за разговор не е ограничена.

5. И тишината е во ред

Од друга страна, вашата интензивна хемија исто така ви овозможува да не зборувате и сè уште да комуницирате.

Молки и затишје во разговор што би се чувствувале непријатно или под притисок со некој друг чувствувајте се мирно и опуштено со нив.

Исто така види: 6666 Значење – Значењето на броевите 6666

Можете да започнете нова дискусија или не, не е важно додека сте заедно.

6. Секогаш си вреќа со нерви… Додека не пристигнат

Секогаш кога ќе се сретнеш со нив, или кога знаеш дека ќе ги видиш, добиваш пеперутки во стомакот и не можеш чувајте ја насмевката од вашето лице.

Штом ќе пристигнат и ќе се поздравите, сето тоанервозата испарува, а вие се чувствувате целосно како дома со нив.

Поврзана статија Што ако постојано мислите на некого?

7. Можете да ги притискате копчињата еден на друг

Конечно, знаете точно како да ги притискате копчињата еден на друг - но на добар начин!

Исто така види: Симболизам на црвеноглавиот клукајдрвец

Поврзани написи:

  • Can Chemistry Бидете еднострани - привлечност или хемија?
  • Значењето на хемијата помеѓу маж и жена - 20 знаци
  • Што значи кога ќе добиете гуска додека се молите?
  • Знаци на женско будење со близнак пламен: Отклучете ги тајните на…

Толку е лесно за вас да откриете што ги тера да штиклирате што точно знаете како да им ги нервирате.

Но, тоа ни малку не ги нервира, ниту ве нервира кога ќе го вратат тоа.

Со притискање на копчињата еден на друг, вие уживате во фактот дека се познавате толку добро, но толку инстинктивно.

И инстинктивното меѓусебно познавање е она што ја прави интензивната меѓусебна хемија толку посебна.

John Curry

Џереми Круз е високо ценет автор, духовен советник и енергетски исцелител, специјализиран за царството на близнаци, ѕвездени семиња и духовност. Со длабока страст за разбирање на сложеноста на духовното патување, Џереми се посвети на давање насоки и поддршка на поединци кои бараат духовно будење и раст.Роден со природна интуитивна способност, Џереми го започна своето лично духовно патување уште на рана возраст. Како пламен близнак, тој од прва рака ги доживеал предизвиците и трансформативната моќ што доаѓа со оваа божествена врска. Инспириран од сопственото патување со близнак пламен, Џереми се чувствувал принуден да ги сподели своите знаења и сознанија за да им помогне на другите да се движат низ често сложената и интензивна динамика со која се соочуваат двојните пламени.Стилот на пишување на Џереми е уникатен, ја доловува суштината на длабоката духовна мудрост додека ја одржува лесно достапна за неговите читатели. Неговиот блог служи како светилиште за близнаци, ѕвездени семиња и оние на духовниот пат, обезбедувајќи практични совети, инспиративни приказни и согледувања кои предизвикуваат размислување.Препознатлив по неговиот сочувствителен и емпатичен пристап, страста на Џереми лежи во зајакнувањето на поединците да го прифатат своето автентично јас, да ја отелотворат нивната божествена цел и да создадат хармоничен баланс помеѓу духовното и физичкото подрачје. Преку неговите интуитивни читања, сесии за енергетско исцелување и духовноводени блог постови, тој ги допре животите на безброј поединци, помагајќи им да ги надминат пречките и да најдат внатрешен мир.Длабокото разбирање на духовноста на Џереми Круз се протега надвор од двојниот пламен и ѕвезденото семе, навлегувајќи во различни духовни традиции, метафизички концепти и античка мудрост. Тој црпи инспирација од различни учења, спојувајќи ги заедно во кохезивна таписерија што зборува за универзалните вистини на патувањето на душата.Баран говорник и духовен учител, Џереми има одржано работилници и повлекувања низ целиот свет, споделувајќи ги своите сознанија за врските на душата, духовното будење и личната трансформација. Неговиот приземен пристап, во комбинација со неговото длабоко духовно знаење, воспоставува безбедна и поддржувачка средина за поединци кои бараат водство и исцелување.Кога не пишува или не ги води другите на нивниот духовен пат, Џереми ужива да поминува време во природа и да истражува различни култури. Тој верува дека со потопување во убавината на природниот свет и поврзување со луѓе од сите сфери на животот, може да продолжи да го продлабочува сопствениот духовен раст и емпатичното разбирање за другите.Со својата непоколеблива посветеност да им служи на другите и со својата длабока мудрост, Џереми Круз е водечко светло за близнаци, ѕвездени семиња и сите поединци кои сакаат да го разбудат својот божествен потенцијал и да создадат душевна егзистенција.Преку неговиот блог и духовните понуди, тој продолжува да ги инспирира и подига оние на нивните уникатни духовни патувања.