Хемија против врска: фундаменталната разлика

John Curry 19-10-2023
John Curry

Хемија против врска: жешка тема за која се дебатира одново и одново. Но, некои луѓе сè уште не ја разбираат големата разлика помеѓу двете.

По читањето на овој напис, ние сме прилично сигурни дека целото ваше недоразбирање ќе биде разјаснето.

Исто така види: Духовно значење на надуен стомак

Хемијата против врската: разликувачки фактори

Духовна привлечност

Понекогаш, однесувањето на мажите не збунува. Имаме совршен состанок со момче - разговараме, се поврзуваме, се загледуваме во очи со широка насмевка, но следниот ден тој едноставно исчезнува во воздух.

Тој не ви се јавува и не ви пишува пораки . Некои луѓе би можеле да речат дека тој е само кретен, можеби е така, но има повеќе од тоа.

Мом што чувствува духовна поврзаност никогаш навистина не се одвојува од својата љубовница. И духовната привлечност не е ограничена само на добро разбирање и забавување.

Не е важно дали ќе му ја разубавите ноќта. Кога неговата интуиција ќе каже дека си вистинската личност, нема да му е важно дали си Анџелина Џоли или не, тој сепак ќе биде во тебе.

Тој ќе најде начини да се судри повторно во тебе. И верувајте ми, духовната привлечност не е нешто што можете едноставно да го имате со секого. Тоа е ретка појава.

Самото срце го одобрува вашиот партнер

Неодамнешните истражувања сугерираат дека електромагнетните бранови што ги емитува нашето срце контролираат одредени процеси во мозокот.

Поврзана статија Потсвесни индикатори НаИнтимност и привлечност

Можеби сте слушнале некои луѓе како велат: „Тоа се чувствува добро во моето срце“. Па, има многу вистина во тие зборови.

Кога имаме длабока духовна врска со некого, нашето срце постојано не привлекува кон него. Тоа го потврдува нашиот избор да поминуваме време со нив.

Поврзани објави:

  • Може ли хемијата да биде еднострана - привлечност или хемија?
  • Значењето на хемијата помеѓу маж и жена - 20 знаци
  • Зошто бебињата зјапаат во мене: духовното значење
  • Што значи кога ќе се чукате додека се молите ?

Кога едноставно имате хемија со некого, вашето срце нема да се удави во отсуство на вашиот партнер. Нема да го има истото интензивно чувство на љубов.

Некои љубовници нè учат вредни животни лекции. Во нивно присуство стануваме подобри верзии на себе. Нашите духовни граници се прошируваат.

Ние стануваме поприфатливи. Собираме храброст да се ослободиме од омразата во нас.

Ако некој е причината за сите овие работи, тогаш немате само хемија со него. Споделувате многу подлабока врска.

Исто така види: Што значи кога мачка ве избира?

Момците кои развиваат духовна врска со вас се на долги патеки. Тие не манипулираат со вас и не прават да се чувствувате лошо покрај нив.

Тие всушност се грижат за вашите чувства. Тие ја поддржуваат вашата оригиналност. Тие не сакаат да бидат со верзија од вас која е произведена.Нивната слобода е најважна за нив.

Значи, во војната меѓу хемијата и врската, врската сеопфатно ја победува хемијата поради нејзината издржливост.

Сродните души и близнаците уживаат во придобивките од ова поврзување на повеќе од еден начин. Тие се способни да комуницираат едни со други преку телепатија. Дури и ако океаните ги раздвојуваат, тие се чувствуваат толку блиску.

Поврзани написи Знаци дали размислува за вас?

Хемијата против врската е чувствителна тема, која збунува многу луѓе. Но, запомнете, луѓето кои имаат хемија не се нужно наменети да бидат едни со други.

Да се ​​има врска со некого, се гледа можноста за долготрајна романтична врска.

Поврзани објави:

  • Може ли хемијата да биде еднострана - привлечност или хемија?
  • Значењето на хемијата помеѓу маж и жена - 20 знаци
  • Зошто бебињата зјапаат во мене: духовното значење
  • Што значи кога ќе се чукате додека се молите ?

John Curry

Џереми Круз е високо ценет автор, духовен советник и енергетски исцелител, специјализиран за царството на близнаци, ѕвездени семиња и духовност. Со длабока страст за разбирање на сложеноста на духовното патување, Џереми се посвети на давање насоки и поддршка на поединци кои бараат духовно будење и раст.Роден со природна интуитивна способност, Џереми го започна своето лично духовно патување уште на рана возраст. Како пламен близнак, тој од прва рака ги доживеал предизвиците и трансформативната моќ што доаѓа со оваа божествена врска. Инспириран од сопственото патување со близнак пламен, Џереми се чувствувал принуден да ги сподели своите знаења и сознанија за да им помогне на другите да се движат низ често сложената и интензивна динамика со која се соочуваат двојните пламени.Стилот на пишување на Џереми е уникатен, ја доловува суштината на длабоката духовна мудрост додека ја одржува лесно достапна за неговите читатели. Неговиот блог служи како светилиште за близнаци, ѕвездени семиња и оние на духовниот пат, обезбедувајќи практични совети, инспиративни приказни и согледувања кои предизвикуваат размислување.Препознатлив по неговиот сочувствителен и емпатичен пристап, страста на Џереми лежи во зајакнувањето на поединците да го прифатат своето автентично јас, да ја отелотворат нивната божествена цел и да создадат хармоничен баланс помеѓу духовното и физичкото подрачје. Преку неговите интуитивни читања, сесии за енергетско исцелување и духовноводени блог постови, тој ги допре животите на безброј поединци, помагајќи им да ги надминат пречките и да најдат внатрешен мир.Длабокото разбирање на духовноста на Џереми Круз се протега надвор од двојниот пламен и ѕвезденото семе, навлегувајќи во различни духовни традиции, метафизички концепти и античка мудрост. Тој црпи инспирација од различни учења, спојувајќи ги заедно во кохезивна таписерија што зборува за универзалните вистини на патувањето на душата.Баран говорник и духовен учител, Џереми има одржано работилници и повлекувања низ целиот свет, споделувајќи ги своите сознанија за врските на душата, духовното будење и личната трансформација. Неговиот приземен пристап, во комбинација со неговото длабоко духовно знаење, воспоставува безбедна и поддржувачка средина за поединци кои бараат водство и исцелување.Кога не пишува или не ги води другите на нивниот духовен пат, Џереми ужива да поминува време во природа и да истражува различни култури. Тој верува дека со потопување во убавината на природниот свет и поврзување со луѓе од сите сфери на животот, може да продолжи да го продлабочува сопствениот духовен раст и емпатичното разбирање за другите.Со својата непоколеблива посветеност да им служи на другите и со својата длабока мудрост, Џереми Круз е водечко светло за близнаци, ѕвездени семиња и сите поединци кои сакаат да го разбудат својот божествен потенцијал и да создадат душевна егзистенција.Преку неговиот блог и духовните понуди, тој продолжува да ги инспирира и подига оние на нивните уникатни духовни патувања.