Kuptimi shpirtëror i kruajtjes - Pse ndodh?

John Curry 19-10-2023
John Curry

Kuptimi shpirtëror i kruajtjes është i ndryshëm nga përkufizimi i zakonshëm fizik.

Kruarja është ndjenja irrituese që ju bën të dëshironi të gërvishteni, të qetësoheni ose të bëni gjithçka që mund të bëni për të marrë një formë lehtësimi.

Nga alergjitë e lëkurës deri te pickimi i një insekti, agjenti shkaktar i kruajtjes ndryshon shumë.

Një zonë që kruhet mund të jetë e vogël ose më e madhe, në varësi të faktorëve të ndryshëm.

Ndonjëherë, ju mund të keni një ndjesi kruajtjeje në të gjithë trupin tuaj. Shpesh është një zonë e lokalizuar që kërkon vëmendjen tuaj.

Duart, shpina dhe këmbët janë pjesët më të zakonshme për të ndjerë kruarje, por asnjë pjesë e trupit nuk është imune ndaj kësaj gjendjeje të papëlqyeshme.

Shumë herë, kruajtja shfaqet në rajonin ku ka një puçërr ose një alergji të lëkurës.

Nëse ka një gungë të dukshme ose një prerje shëruese, mund të vazhdoni dhe t'i përjashtoni ato si kruajtje jo shpirtërore.

Një pickim i mushkonjave, milingonave ose pleshtave është një tjetër shkak kryesor i përjashtuar këtu.

Do ta dini sepse kur kafshon ndonjë insekt, ka gjithmonë një shpim në lëkurë, skuqje ose skuqje për të treguar se diçka ka ndodhur.

Shiko gjithashtu: Lidhja telepatike midis të dashuruarve

Postime të ngjashme:

  • Kruajtje e hundës Besëtytni dhe kuptimi shpirtëror
  • Çfarë do të thotë kur kruhet kyçi i dorës tuaj të djathtë? 16 E mahnitshme…
  • Kruajtje e syrit të majtë Kuptimi shpirtëror
  • Kruajtje e këmbës së djathtë Besëtytni dhe kuptimi shpirtëror

Shumë njerëz zhvillojnë një skuqje për shkak të alergjive ushqimore gjithashtu.

Takimi me njëirritues kimik ose alergjen mund të shtohet gjithashtu në listën e kruajtjes që ndodh vetëm fizikisht.

Tani ne e dimë se çfarë nuk janë kruajtjet shpirtërore, le të zbulojmë se cilat janë ato.

Pse më kruhet lëkura Kur është një çështje shpirtërore?

Trupi ynë fizik mbulon shpirtrat dhe energjinë tonë.

Lëkura jonë do të ndihet e kruar, e irrituar, e nxehtë, e ftohtë, etj. kur uni ynë shpirtëror dëshiron të na komunikojë diçka.

Mund të jetë një varg mesazhesh nga kjo jetë ose jetët e kaluara. Mund të jetë edhe një shpirt ose shpirt tjetër që përpiqet të ndërveprojë me ju.

Është një mënyrë se si ne e dimë se diçka ose dikush ka nevojë për vëmendjen tonë shpirtërore dhe emocionale.

Kuptimi shpirtëror i kruajtjes

Pra, çfarë do të thotë kur nuk ka ndonjë shkak mjekësor ose të dukshëm pas shfaqjes së një skuqjeje ose lëkure të ndjeshme shpesh me gunga?

Çfarë po ju thotë kjo ndjesi e lëkurës?

Pse ka një ndjesi gjembash, të nxehtë ose të çuditshme sikur diçka po zvarritet mbi ose nën lëkurën tuaj?

Postime të ngjashme:

  • Kruajtja e hundës Besëtytni dhe kuptimi shpirtëror
  • Çfarë do të thotë kur kruhet kyçi i dorës së djathtë? 16 E mahnitshme…
  • Kruajtje e syrit të majtë Kuptimi shpirtëror
  • Kruajtje e këmbës së djathtë Besëtytni dhe kuptimi shpirtëror

Epo, kur kruajtja është e pranishme pa ndonjë shkak mjekësor, atëherë ekziston gjithmonë një arsye shpirtërore pas saj.

Ne jemi qenie me shumë shtresa.Vetja jonë fizike është një shtresë e shumë.

Por për shumë njerëz, është vendi i parë ose i vetmi ku ndiejnë probleme shpirtërore.

Kruarja është një shenjë se diçka po na shqetëson, na shtyn ne duhet t'i kushtojmë vëmendje shkakut të saj.

Artikull i ngjashëm Lopë kafe Kuptimi shpirtëror: Eksplorimi i këtyre krijesave madhështore

Është treguesi se diçka po na shqetëson thellë brenda shpirtit tonë.

Dhe me këtë dua të them është një paralajmërim shpirtëror dhe emocional i përzier në një veprim.

Kur është një çështje e jetës së kaluar

Shpirtrat tanë janë superkompjuterë të mahnitshëm, ata ruajnë të gjitha të dhënat e jetës sonë të kaluar.

Çdo shpirt njerëzor ka veshur shumë mantele dhe është i vetëdijshëm për të gjitha njëkohësisht, edhe nëse nuk jemi.

Nëse nuk jemi zgjuar dhe të vetëdijshëm se çfarë jemi në të vërtetë, ne qëndrojmë disi të ndarë nga njohuritë e ruajtura në patate të skuqura shpirtin tonë.

Të gjitha dëmtimet fizike, abuzimet dhe shkaqet e vdekjes ruhen në të dhënat e shpirtrave tanë.

Superndërgjegjja jonë ndonjëherë dëshiron që ne t'i rikrijojmë këto momente si një mënyrë për të vetë-shëruar plagët emocionale, fizike dhe shpirtërore që mbajmë.

Jini të lumtur që kruajtja juaj ju jep mendjen lart!

Të kesh këtë lloj njohurie është e paçmueshme, këto blloqe energjie mund të kthehen në nyje të dhimbshme të muskujve të madhësisë së topit të golfit nëse i neglizhojmë.

E di këtë nga nyja që mban kokën e saj të shëmtuar në bazën e qafës sime.

Është një kujtesë e jetës së kaluar të gjitha varjet moj magjistareUnë e kam parë vetë.

Unë e kam shëruar këtë nga një mjeshtër shpirtëror, megjithatë, kjo nuk është plotësisht efektive, sapo të lodhem më kthehet duke më shkaktuar dhimbje koke dhe migrenë të keqe.

Kushtojini vëmendje ëndrrave tuaja

Çfarë mund të bëni kur keni eliminuar të gjitha shkaqet fizike të një problemi të vazhdueshëm të lëkurës dhe keni identifikuar se keni vërtet një kruarje shpirtërore?

Një nga mjetet më të mira për t'u përdorur janë ëndrrat tuaja, ato janë një burim i vlefshëm informacioni për shpirtin.

Para se të shkoni për të fjetur thuani disa fjalë me vete dhe kërkoni nga shpirti juaj t'ju ndihmojë të shihni se çfarë është që kërkon vëmendjen tuaj.

Shiko gjithashtu: 11 11 Kuptimi Soul Bite

Kur jeni duke ëndërruar, kini kujdes për ndonjë të dhënë që lidhet me zonën e prekur nga kruarja juaj fantazmë.

Mund të mos e kuptoni në fillim, por praktikoni këtë teknikë sa më shumë sa mundeni dhe mesazhi do të bëhet më i qartë.

Çfarë mund të bëj për këtë?

Ju mund të zbuloni diçka që ju ka pllakosur më gjatë nga sa dini.

Shpesh vetëm të qenit në gjendje të pranoni një ankesë që shpirti ose trupi juaj ka duruar për malleninë është e mjaftueshme që acarimi të ndalet.

Her të tjera do të shihni se jeni në rrugën e gabuar dhe duhet të bëni ndryshon në mënyrën se si jetoni.

Kur është një dëshirë e paplotësuar ose një ndjenjë zemërimi

Kur nuk keni asnjë mënyrë për të treguar problemet tuaja, ajo del nga trupi juaj në formën e një kruarje ose nëse lihet shumë gjatë, një muskulnyjë dhimbjeje.

Artikull i ngjashëm Kuptimi shpirtëror i gjetjes së 3 qindarkave

Sa herë që pavetëdija juaj ka një problem dhe ju përpiqeni ta fshehni ndjenjën nga vetja, mendja juaj gjen një mënyrë për t'u shprehur.

Ai është i vetëdijshëm për gjërat që po groposni thellë brenda jush dhe kur trupi juaj nuk e përballon dot barrën, ai gjen një mënyrë për ta shprehur atë.

Kur ju anashkaloni dëshirën tuaj ose përpiqeni të mbuloni zemërimin tuaj. , një kruarje është gjithmonë aty.

Ka gjithmonë një kanal të përshtatshëm për të zgjidhur problemet tuaja.

Një kruarje shfaqet kur ju merrni shkurtoren dhe fshehni gjithçka

Kur ndjen kruajtjen, dhe e gërvish në çast dhe qetësohesh, është tregues se ke një konflikt dhe rezultatet janë sipas dëshirës tënde.

Por kur nuk ndihesh rehat edhe pas gërvishtjes do të thotë se rezultatet e konfliktit po ju shqetësojnë.

Kur ndjeni kruarje pa arsye, edhe pasi të keni bërë një dush të mirë, atëherë shikoni mirë brenda vetes.

0> Uluni në heshtje dhe eksploroni mendjen tuaj. Mundohuni të mendoni për atë që ju ka shqetësuar kohët e fundit dhe nuk keni reaguar fare ndaj saj.

Jepni kohë vetes dhe mendoni për problemet me të cilat po përballeni aktualisht.

Mund të jetë se një shpirt po përpiqet të tërheqë vëmendjen tuaj

Nëse jeni në këtë pikë dhe nuk keni qenë në gjendje të gjeni lehtësim, kjo do të thotë që një shpirt po përpiqet t'ju tregojë diçkamë thellë.

Mos u përpiqni t'i varrosni përsëri këto ndjenja nëse gjeni atë që shqetëson mendjen tuaj të pavetëdijshme.

Në vend të kësaj, punoni me atë që dini dhe meditoni në zonën e prekur dhe pyesni shpirti për t'ju treguar se çfarë ka ndodhur dhe ju do të shihni se çfarë duhet të zgjidhet.

Mos harroni se dëshira, zemërimi dhe trishtimi janë shprehje.

Ato ju bëjnë ata që jeni. Mos kini frikë të shkoni thellë dhe të gjeni plagët emocionale që shfaqen në lëkurën tuaj.

Duhet t'i zgjidhni problemet me të cilat përballeni dhe nuk duhet t'i neglizhoni nëse dëshironi paqe në shpirtin tuaj.

Këto acarime të vogla tani do të kthehen në probleme të plota të lëkurës më vonë nëse nuk kontrollohen.

Edhe nëse janë nga një jetë e kaluar, këta jeni akoma ju, ende një pjesë e juaja që ka nevojë për shërim.

Ju lutem mos ngurroni të lini një pyetje në komente, unë do të bëj çmos për t'ju ndihmuar.

John Curry

Jeremy Cruz është një autor shumë i vlerësuar, këshilltar shpirtëror dhe shërues energjie i specializuar në fushën e flakëve binjake, farave të yjeve dhe spiritualitetit. Me një pasion të thellë për të kuptuar ndërlikimet e udhëtimit shpirtëror, Jeremy është përkushtuar për të ofruar udhëzime dhe mbështetje për individët që kërkojnë zgjim dhe rritje shpirtërore.I lindur me një aftësi të natyrshme intuitive, Jeremy filloi udhëtimin e tij personal shpirtëror që në moshë të re. Si një flakë binjake, ai ka përjetuar nga dora e parë sfidat dhe fuqinë transformuese që vjen me këtë lidhje hyjnore. I frymëzuar nga udhëtimi i tij me flakë binjake, Jeremy u ndje i detyruar të ndante njohuritë dhe njohuritë e tij për të ndihmuar të tjerët të lundrojnë në dinamikën shpesh komplekse dhe intensive me të cilën përballen flakët binjake.Stili i shkrimit të Jeremy-t është unik, duke kapur thelbin e urtësisë së thellë shpirtërore duke e mbajtur atë lehtësisht të arritshme për lexuesit e tij. Blogu i tij shërben si një vend i shenjtë për flakët binjake, farat e yjeve dhe ata që janë në rrugën shpirtërore, duke ofruar këshilla praktike, tregime frymëzuese dhe njohuri që provokojnë mendime.I njohur për qasjen e tij të dhembshur dhe empatike, pasioni i Jeremy-t qëndron në fuqizimin e individëve për të përqafuar veten e tyre autentike, për të mishëruar qëllimin e tyre hyjnor dhe për të krijuar një ekuilibër harmonik midis sferës shpirtërore dhe fizike. Nëpërmjet leximeve të tij intuitive, seancave të shërimit të energjisë dhe shpirtërishtpostimet e drejtuara në blog, ai ka prekur jetën e individëve të panumërt, duke i ndihmuar ata të kapërcejnë pengesat dhe të gjejnë paqen e brendshme.Kuptimi i thellë i spiritualitetit të Jeremy Cruz shtrihet përtej flakëve binjake dhe farave të yjeve, duke u thelluar në tradita të ndryshme shpirtërore, koncepte metafizike dhe urtësi të lashtë. Ai merr frymëzim nga mësime të ndryshme, duke i bashkuar ato në një sixhade kohezive që flet për të vërtetat universale të udhëtimit të shpirtit.Një folës dhe mësues shpirtëror i kërkuar, Jeremy ka zhvilluar seminare dhe takime në mbarë botën, duke ndarë njohuritë e tij mbi lidhjet shpirtërore, zgjimin shpirtëror dhe transformimin personal. Qasja e tij me këmbë në tokë, e kombinuar me njohuritë e tij të thella shpirtërore, krijon një mjedis të sigurt dhe mbështetës për individët që kërkojnë udhëzim dhe shërim.Kur ai nuk po shkruan apo nuk i udhëzon të tjerët në rrugën e tyre shpirtërore, Jeremy-t kënaqet të kalojë kohë në natyrë dhe të eksplorojë kultura të ndryshme. Ai beson se duke u zhytur në bukurinë e botës natyrore dhe duke u lidhur me njerëz nga të gjitha sferat e jetës, ai mund të vazhdojë të thellojë rritjen e tij shpirtërore dhe të kuptuarit empatik për të tjerët.Me angazhimin e tij të palëkundur për t'u shërbyer të tjerëve dhe urtësinë e tij të thellë, Jeremy Cruz është një dritë udhëzuese për flakët binjake, farat e yjeve dhe të gjithë individët që kërkojnë të zgjojnë potencialin e tyre hyjnor dhe të krijojnë një ekzistencë shpirtërore.Nëpërmjet blogut të tij dhe ofertave shpirtërore, ai vazhdon të frymëzojë dhe t'i lartësojë ata në udhëtimet e tyre unike shpirtërore.